هفتان در کوزه افتاد!

۱ـ هفتان فیل+تر شد، اگر در این نیمه‌ی شب چشمم درست دیده باشد. از «هفت آسمان فرهنگ و هنر در وب» دیگر خبری نیست!
۲ـ امشب وقتی به عادت هر شب نشانی haftan.com را وارد کردم، خیالم راحت شد، که از فردا شب راحت می‌خوابم. شاید شبیه خواب رییس پیشین رادیو فرهنگ یا خواب رییس کل سابق رادیو؛ اما نه شبیه خواب «رضا شکراللهی» از فرداشب. نه اینکه من هم رییس‌ باشم، نه! اما مرئوس هم نیستم! یک چیزی بین نه رییس بودن و نه مرئوس بودن.
۳ـ ماهی به سال اینترنتی شدنم مانده است. پیش از آن مدام مصرف کاغذ کشور را برای مطالعه‌ی روزنامه و مجله بالا بردم. خواستم به فرهنگ صرفه‌جویی در مصرف کاغذ و حفاظت از محیط زیست کمک کرده باشم. پس اینترنتی شدم. اما نمی‌دانم پس از فیل+تر هفتان و ترک این محیط مجازی دیگر چه بهانه‌ای برای خودم دست و پا کنم؟ مصرف صحیح کاغذ و محیط زیست که دیگر بهانه‌ی خوبی نیست!
۴ـ هفتان طی ماههای گذشته کلی خبر مرگ (توقیف) و میر(فیل+تر) گزارش کرد. حالا خیاط در کوزه افتاده‌است! در بحث خبررسانی اینهمه فاعل بود، یکبار هم باید مفعول بشود یا نه؟ بالاخره هر فاعلی یک روز مفعول می‌شود.
۵ـ می‌ترسم عادت کرده باشم به این خبرها. می‌ترسم سیب زمینی شده باشم. می‌ترسم سیاه‌دل شده باشم و از فردا یقه‌ی همه را بگیرم و هی فیل+ترشان کنم. شده‌ام؟
۶ـ اگر این خبر تکذیب یا فیل+تر تصحیح شد، هیچ ارتباطی به من ندارد. من دست به این پست نمیزنم. اما امیدوارم دروغگو از آب در بیایم. به ماندن هفتان می‌ارزد این گناه.
۷ـ ناتمام!

پنجره:
هفتان فیلتر شد | خوابگرد

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

 1. حباب گفت:

  سلام…
  مرسی که اومدی…داشتم به بودنت شک می کردم….اما چند وقنه مشکوک م زنی….ببین کی گفتم.!!چی توی سرت داره می گذره؟

 2. مهدی گفت:

  سلام بر محمد عزیز
  فیلتر شدنی چنین آسانم آرزوست. یادمون باشه اندیشه را هیچ گاه نمی شود فیلتر کرد.

 3. ده پایینی گفت:

  سلام
  نقد شما رو خوندم . جالب بود . باور کن منظوری نداشتم اگه نامی از شما در نقدم نبردم . به بزرگی خود ببخشایید. از اینکه لطف دارید وبه وم سر میزنین ممنونم .

 4. عطیه گفت:

  برای من فیلتر نیست اما ، تا این لحظه البته .

 5. رها گفت:

  دولت لابد میخواهد مردم وقتشان برای تلوزیون بی بی سی آزاد باشد بعد نگویند بخاطر این سایتها نرسیدیم بی بی سی تماشا کنیم

 6. نفیسه گفت:

  و بقیه ماجرا را در خوابگرد بخوانید!

 7. نفیسه گفت:

  من که دوباره با دو تا آی اس پی وصل شدم و هر دو تا فیل+تر کرده بودند. به نظرم هنوز دستور به گوش همه نرسیده! نمی دانم- اما یک قانون را بلدم که در این حوالی، هر چیز محبوبی محکوم است به نابودی. می خواهد فروشگاه زنجیره ای باشد، یا مجله شهروند، یا سایت هفتان! برای همین خیلی هم امیدوار نیستم!

 8. نفیسه گفت:

  فکر کنم سیاه دلی از جای دیگری باشد… امروز صبح که هفتان هنوز توی کوزه است!

 1. ۷ بهمن ۱۳۸۸

  […] تازه‌کار بودم و آنقدر از فیل+ترشدن هفتان تعجب کردم که همان «بوق سگ» یادداشتی نوشتم و کلی از خودم شگفتی در کردم که این سایت فرهنگی- هنری – […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *