تکذیب جشنواره‌ی طنز مکتوب

هفته‌ی پیش در سایت حوزه‌ی هنری اسامی برگزیدگان سومین جشنواره‌ی «طنز مکتوب» اعلام شد. اسم من هم بود. ناصر فیض ، دبیر برگزاری جشنواره، در مصاحبه‌اش تاریخ برگزاری اختتامیه را شنبه و یکشنبه ۲۵ و ۲۶ آبان اعلام کرد. منتظر ماندم تا از دفتر طنز دستی تکان بدهند که: بیا. تا پنجشنبه چنین نشد. گفتم بالاخره جشنواره است و تعلیق و توقیف و از این حرفها. غروب شنبه پیامکی به دوست طنزپردازم «مصطفی حسن‌زاده» ارسال کردم و از جشنواره پرسیدم. پاسخ عجیب بود: فردا اختتامیه است!
به اتفاق(نه اینکه خدای‌ناکرده به اتفاق کسی، نه! اتفاقی) در مراسم پایانی حضور یافتم و از ناصر فیض علت را جویا شدم. تکذیب کرد. گفتم: نکند این هم از نمونه تکذیب‌هایی باشد که یک هفته هم دوام ندارد؟
چنین هم شد. جزو برگزیدگان سومین جشنواره‌ی طنز مکتوب بودم، اما به هر دلیل به من اطلاع داده نشد تا از کارگاه‌ها و گپ و گفت‌های دو روزه جا بمانم.
این اتفاق یکبار دیگر هم افتاد، غلیظ‌تر. در اختتامیه‌ی جشنواره‌ی دانشجویی داستان «حکایت دلدادگی است» ـ که خواجه شیراز هم می‌داند نوشته‌ی من است ـ به نام دیگری و بعنوان برنده اعلام شد. معترض شدم، با قاطعیت احتمال هرگونه اشتباه را رد کردند. بگذریم!
در مراسم اختتامیه استاد منوچهر احترامی، استاد علی معلم، ابوالفضل زرویی نصرآباد، رضا رفیع، اسماعیل امینی، شهرام شکیبا، دکتر حسن بنیانیان (رییس حوزه هنری) و جمعی دیگر از طنزپردازان، شاعران و نویسندگان برجسته کشور حضور داشتند. پس از اختتامیه فرصتی شد تا در هتل محل اقامت برگزیدگان و در زمان عملیات مهم صرف و انهدام غذا، نظر شهرام شکیبا را درباره نقدی که بر اجرای او در «برنامه‌ی دو قدم مانده به صبح و گفتگویش با فرهاد حسن‌زاده» در ماتینه نوشتم [دو قدم مانده به طنز کودک] جویا شوم. گفت: آنرا خوانده است و از هرگونه نقد استقبال می‌کند. گفتم بدون پست و مقام نمی‌توانی که استقبال نکنی!
خلاصه اینکه تنها دو ساعت از جشنواره‌ی دو روزه، نصیب من شد.

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

 1. مهرو جعفری گفت:

  بگذارید شاد باشند با نوشته های دیگران جایزه بگیرند
  اینها هم باید به نوعی جزئیات درونی خود را واگویه کنند
  این هم یک نوع اعترافه!

 2. توحيد گفت:

  سلام
  خوب می نویسی و وبلاگ خوبی هم داری. شاید وبلاگ من بتونه بهت کمک کنه
  اگه دوست داشتی یه سری بزن
  موفق باشی
  یا علی

 3. سلام…
  با مطلب طنزی به نام “خط های خوش خط” آپ و منتظرم.
  بیا و با آمدنت بلوا بپا کن.

 4. مصطفا گفت:

  سلام محمد جان
  آقا این جشنواره کلا مشکلات زیادی داشت..
  شاید یه چیزی نوشتم در باره اش
  ناداوری اش که کاملا مشخص بود
  اونم از اطلاع رسانیش به قول تو
  شاد باشی

 5. دوست عشقی
  سلام…
  طنازی شما دوست گرام در مواقعی همچون مواردی که ذکر کردی به ضرر شما بوده است.
  عیب و عجبی نیست تا بوده همین بوده.
  روز یکشنبه را روز شماری میکنم تا در جلسه سخنرانی که از سوی انجمن اسلامی
  برگزار می شود شما را زیارت کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *